„Żeglarz jachtowy” po raz 15.!

„Żeglarz jachtowy” po raz 15.!

To chyba rekord na rynku wydawniczym w Polsce. Książka „Żeglarz jachtowy” Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego to skrócona i zaktualizowana wersja książki „Żeglarz i sternik jachtowy” tych samych autorów, podręcznika żeglarskiego nr 1 w Polsce od 1986 r.

   Ukazuje się jej 15. wydanie! Na tych książkach wychowało się już kilkaset tysięcy żeglarzy, można powiedzieć, że już drugie pokolenie.

Zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na podstawowy stopień żeglarski. Książka nie jest przegadana, treść jest skondensowana, uporządkowana i atrakcyjnie podana z dużą dbałością o poprawną polszczyznę. Książka jest także doskonale zilustrowana, rysunki są dużych rozmiarów i bardzo czytelne.

Podręcznik może być wykorzystywany zarówno przez wykładowców oraz organizatorów szkolenia żeglarskiego, jak i przez przyszłych żeglarzy. Zawiera wiedzę teoretyczną i porady praktyczne niezbędne z punktu widzenia wymagań egzaminacyjnych, a także wymogów, jakie stawia bezpieczne, odpowiedzialne i kulturalne żeglowanie.

Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć podstawowe uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

Na końcu książki zamieszczono kod QR, który umożliwia dostęp do aplikacji oferującej bazę pytań sprawdzających, próbny egzamin oraz wybrane animacje manewrów jachtu pod żaglami i na silniku.

Posts Carousel