Szanta Claus na Cumach – przegląd zespołów i festiwal on-line

Szanta Claus na Cumach – przegląd zespołów i festiwal on-line

Szanta Claus na Cumach – pod taką nazwą odbędzie się coroczne poznańskie mikołajkowe spotkanie z szantami, na które organizatorzy zapraszają tym razem on-line. Pierwszy weekend grudnia upłynie pod znakiem Przeglądu amatorskich zespołów szantowych oraz koncertu głównego z wyśmienitymi artystami polskiej sceny szantowej, wstęp jest wolny, ale organizatorzy zaplanowali możliwość wsparcia inicjatywy na portalu zrzutka.pl

W piątek 4 grudnia czekają nas zmagania konkursowe, o których poniżej, natomiast na zdalnej scenie festiwalowej w sobotni (5 grudnia) wieczór zagrają Waldek Mieczkowski z zespołem, Grupa Trzymająca Ster i Marta Kania, laureatka zeszłorocznego Przeglądu. To właśnie Marta – podobnie jak dobrze nam już znani i lubiani Jakub Paluszkiewicz, The Nierobbers czy Majtki Bosmana – na poznańskiej scenie Szanta Claus Festiwalu stawiała jedne ze swych pierwszych kroków spod znaku piosenki morskiej, prezentując się szerszej publiczności podczas zmagań konkursowych w mieście koziołków.

Finał ubiegłorocznego Festiwalu

„Mimo niesprzyjających warunków i nieprzewidywalności ograniczeń, jakie na kulturę nakładają wytyczne epidemiologiczne festiwal odbędzie się w nietypowej formie” – informuje Maciej Olszewski, organizator Festiwalu. Poznaliśmy artystów, z którymi spędzimy pierwszy grudniowy weekend, ale to nie wszystko. Równie ważny jest dla Szanta Clausa wspomniany Przegląd amatorskich zespołów szantowych, którego podsumowanie połączone z prezentacją przesłanych przez konkursowiczów nagrań, obradami Jury oraz werdyktem odbędzie się pierwszego dnia e-festiwalu, 4 grudnia o 20.00, w formule on-line. Dzięki temu wszyscy fani festiwalu będą mogli śledzić poczynania konkursowe poprzedzające właściwe koncerty. Zwycięzca Przeglądu zostanie zaproszony do zaprezentowania swojej twórczości podczas recitalu w Ośrodku Kultury Żeglarskiej i Marynistycznej przy ul. Wodnej, zostanie zaproszony do udziału w konkursie najbliższej edycji Międzynarodowego Festiwalu Shanties w Krakowie i po raz pierwszy także w konkursie festiwalu Bazuna.

Laureaci poprzedniej edycji odbierają nagrody

Jak wygląda tegoroczny konkurs?           
Organizatorzy zapraszają do udziału autorów i wykonawców muzyki szantowej i żeglarskiej z całego kraju – szczególnie tych, którzy rozpoczynają swoją muzyczną przygodę. W terminie do 30 listopada czekają na zgłoszenia wg wytycznych zamieszczonych w regulaminie na stronie festiwalu (www.szantaclaus.org). Na adres mailowy festiwal@szantaclaus.org należy przesłać plik audio-video-audio (format MP4, czas do 20 minut) z prezentacją konkursową, zawierającą 3 piosenki, wraz z kartą zgłoszeniową i oświadczenie (do pobrania na stronie). Przesłanie nagrania z prezentacją konkursową jest równoznaczne z udzieleniem zgody na jego upublicznienie w formie pokazu oraz w Internecie. Po zapoznaniu się z przesłanymi nagraniami, Jury (w jakże przyjaznym składzie: Mirosław Trzeciak, Agnieszka Gładyszak–Knychała – Sekretarz, Agnieszka Maciejewska, Jolanta Polc, Jakub Paluszkiewicz) przyzna nagrody za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnienie.

Organizatorzy Szanta Clausa zapraszają do zadawania pytań dotyczących szczegółów technicznych zgłoszeń i wszelkich wątpliwości dotyczących tegorocznego nietypowego Przeglądu, śledzenia strony www i fanpage’a Szanta Claus Festiwalu oraz wspólnego spędzenia pierwszego weekendu grudnia w mikołajkowych i szantowych nastrojach.

Posts Carousel