Nowy podręcznik żeglarski

Nowy podręcznik żeglarski

Firma Morka nie zwalnia tempa. Wydawnictwo w może, należące do znanych kaliskich szkoleniowców Piotra Lewandowskiego i Bartka Czarcińskiego, pokusiło się o nową publikację, tym razem jest to podręcznik „Żeglarz jachtowy” wydany wczesną wiosną, tak, aby zdążył zaistnieć w świadomości szkoleniowców i kursantów jeszcze przed sezonem.

Warto zwrócić uwagę na tę książkę, ponieważ to dobrze napisana książka, nie przegadana, dobrze przemyślana i atrakcyjnie oprawiona graficznie. Czytelnik dostaje solidną porcję wiedzy niezbędnej do zdobycia stopnia żeglarskiego, a autorzy zadbali, aby była to wiedza niezbędna, dlatego też ograniczyli się do informacji egzekwowanych później podczas egzaminów. Uporządkowana narracja to ogromna zaleta podręcznika, wykład jest przejrzysty, poparty prostymi przykładami i odbiorca prowadzony jest przez kolejne rozdziały konsekwentnie i bez zbytecznego balastu zbędnych informacji. Całość wzbogacona jest atrakcyjną szatą graficzną, a na szczególne podkreślenie zasługują zdjęcia. Wiele z nich zostało wykonanych specjalnie do podręcznika, co w polskich realiach wciąż jest rzadkością, doskonale wzbogacają one opis uzupełniając wykład. Na podkreślenie zasługuje również szata graficzna. Książka ma wiele światła, szerokie marginesy, odpowiednią interlinię, wiele elementów podkreślono, dzięki czemu rzucają się w oczy czytelnikowi.

Podsumowując należy stwierdzić, że książka jest cennym uzupełnieniem oferty rynkowej, z pewnością będzie miała powodzenie ze względu na swe zalety, a zapewne kolejne jej wydania pozostają wyłącznie kwestią czasu

Bartek Czarciński, Piotr Lewandowski, „Żeglarz jachtowy”, wyd. W może, Kalisz, 2018 r.

Posts Carousel