Nie żyje Jerzy Kaczor

Nie żyje Jerzy Kaczor

Nie żyje Jerzy Kaczor – kapitan jachtowy, trener żeglarski, instruktor żeglarstwa, sędzia żeglarski.

Był zasłużonym i wybitnym szkoleniowcem oraz instruktorem żeglarskim z wieloletnim doświadczeniem, popularyzatorem sportów wodnych, który wychował wiele pokoleń młodych żeglarzy. W środowisku żeglarzy szczecińskich był osobą powszechnie znaną i szanowaną.

Swoje żeglowanie pan Jerzy zaczął w Kamieniu Pomorskim. Od 2004 roku związany był z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kamieniu Pomorskim. W roku 2008 rozpoczął pracę w Pracowni Edukacji Morskiej Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Przez lata kształcił młodzież i dorosłych przygotowując ich do egzaminu na stopnie żeglarskie. By także aktywnym sędzią w regatach,  Wiosennych, o Puchar Dnia Dziecka, o Puchar Magnolii, Nadzieja Sportu, Oderman Cup i wiele innych. W latach 2013-2020 był związany z Centrum Żeglarskim, gdzie pełnił funkcję Kierownika Wyszkolenia Żeglarskiego, a od 2019 r. pracował jako nauczyciel w Pracowni Edukacji Morskiej Pałacu Młodzieży.

W 2020 roku został uhonorowany Międzynarodową Nagrodą Szczecina w kategorii Trener Roku otrzymując nagrodę im. Teodora Czarneckiego – za wieloletnią, profesjonalną opiekę nad kilkoma pokoleniami żeglarzy, za rozwijanie w nich pasji i miłości do wiatru i wody oraz pielęgnowanie żeglarskich tradycji.

Posts Carousel