Nowa książka Wojciecha Jacobsona

Nowa książka Wojciecha Jacobsona

Nowa książka Wojciecha Jacobsona „Od równika do bieguna czyli „Marią” do Hawru… i dalej”.

Właśnie trafia do czytelników. Okoliczności powstanie tego dzieła są niezwykłe. Oto kapitan Jacobson postanowił zebrać dokumenty, relacje, rękopisy i artefakty składające się na jego imponujący dorobek i opublikować książkę będącą swoistym podsumowaniem pięknego żeglarskiego życiorysu. Prace nad książką trwały długo bo też i materia nie jest łatwa. Jak w telefonicznej rozmowie powiedziała córka pana Kapitana, Magdalena Jacobson-Ostrowska, dotarcie do materiałów było skomplikowane, ponieważ wymagało „przekopania” bogatego kapitańskiego archiwum, jakie skrywa strych domu, w którym mieszka. Dziesiątki kartonów kryjących prawdziwe skarby, które teraz trafiły na karty nowej publikacji dają przedsmak tego, z czym będą mierzyć się czytelnicy. Przedsięwzięcie było tym bardziej złożone, że do jego powstania konieczne było zmobilizowanie całej rodziny i powołania jednorazowego bytu wydawniczego, a stało się dlatego, że autorom tego projektu zależało na wydaniu dzieła jak najszybciej, a istniejące wydawnictwa wyrażały zainteresowanie odłożeniem pracy na przyszłość. W efekcie mobilizacji rodziny pana Kapitana, Kazimierza Robaka, który sprawował pieczę nad redakcją tomu i grona przyjaciół książka szczęśliwie dotarła do autora w grudniowy poranek.

Nie pora teraz na recenzję, na nią przyjdzie czas po przeczytaniu obszernego tomu, dziś tylko anonsujemy jej ukazanie się namawiając zarazem do lektury, a w kontekście zbliżających się Świąt i towarzyszących im upominków, do zakupu pod choinkę. To prawdziwie pomnikowa publikacja i gratka bibliofilska! Pana Kapitana zna chyba każdy polski żeglarz, ale z tej książki dowie się więcej, bo po wybrane wątki Autor sięga po raz pierwszy.

To kolejna publikacja Wojciecha Jacobsona, poprzednią rekomendowaliśmy na naszej stronie http://wodnapolska.pl/zeglarskie-kto-jest-kim-wojciech-jacobson/ i wiadomo, że już od kilku miesięcy podbija rynek zbierając bardzo pozytywne opinie.

Patronat honorowy nad książką objęli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, Jacht Klub AZS Szczecin oraz Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Wojciech Jacobson (ur. 1929), mgr inż. chemii, to utytułowany żeglarz i kapitan jachtowy. Żeglarstwo uprawia od 1949 r. w różnych formach: regaty, szkolenia, rejsy oceaniczne. Przepłynął ponad 260 tysięcy mil morskich, przechodząc między innymi przez Cieśninę Magellana, Przejście Północno-Zachodnie i okrążając Horn.

Wojciech Jacobson.

Od równika do bieguna czyli „Marią” do Hawru… i dalej.

Szczecin : Estimark, 2022.

ISBN:  978-83-965800-0-9

Liczba stron: 432

Cena:            75.00 zł

Kontakt do Wydawcy:

+48 604 555 115

kontakt.estimark@gmail.com

Posts Carousel