Domowe klimaty morskie

Domowe klimaty morskie

Dziś kolejna niezwykła praca nawiązująca do spraw morskich.

A skoro tak, bierzemy ją na warsztat. Nie wdajemy się oczywiście w ocenę, choć nie możemy ukrywać, że w naszej redakcji bardzo się podoba. Autorką tej pracy jest pani Magdalena Sereja-Paziewska, młoda Twórczyni spod Warszawy.

Wiemy, że Artystka lubi morze i kiedy tylko czas na to pozwala, właśnie tam kieruje swoje kroki. Nie dziwi więc, że to właśnie morze jest źródłem inspiracji, klimaty dawnych wiosek rybackich, tamtejsze domki, elementy infrastruktury i wszystko to, co niegdyś było stałym elementem tamtejszego pejzażu, a co znika bezpowrotnie wraz z nieuchronną komercją. Prace pani Magdy cechuje niezwykła wyobraźnia, kreatywność w zastosowaniu nieoczywistych materiałów i ciekawa tonacja kolorystyczna. Tworzywem może stać się praktycznie wszystko; odpady drewna, które w tych pracach zyskują drugie, artystyczne, życie, stare gwoździe, elementy metalowe. Przetworzone w przydomowym warsztacie Artystki stają się elementami przestrzennych instalacji. Wzbogacone o oświetlenie zyskują nowe znaczenie.

Zaskakuje nie tylko sposób wykorzystania materiału, ale także precyzja wykonania. Kunszt Artystki widoczny jest w drobiazgach, detalach i harmonii barw. Całość tworzy niepowtarzalny klimat, wprost nawiązujący do nadmorskich osad, których już nie ma. Nostalgiczne prace nie są niestety nigdzie eksponowane na żywo, praktycznie każda z nich natychmiast znajduje nabywcę. Dzięki stronie na portalu społecznościowym można je oglądać, czasem pani Magda uchyla rąbka tajemnicy i zabiera widzów za kulisy pokazując proces twórczy.

Strona Artystki na Facebooku to Chatki Wianki Malowanki, polecamy!

Posts Carousel