Drugi numer dwumiesięcznika „Żeglarstwo” trafił już na rynek czytelniczy.
To nowe pismo żeglarskie, zdobywające dopiero czytelników, choć zainteresowanie debiutem sprzed dwóch miesięcy bardzo pozytywnie zaskoczyło redakcję. Tytuł nie jest dystrybuowany we wszystkich punktach sprzedaży, można kupić go w salonach Empiku, najlepiej jednak bezpośrednio u wydawcy, w sklepie internetowym. https://sklep.3oceans.pl/
Zachęcamy również do zakupu prenumeraty, to najwygodniejsza forma otrzymania czasopisma i zarazem gwarancja utrzymania ceny.
Co Czytelnicy otrzymają w tym numerze? Przede wszystkim obszerny materiał na temat Colina Archera i jego projektów żeglarskich. Bogato zilustrowany tekst przenosi nas w przeszłość do Norwegii końca XIX wieku, kiedy powstają jachty zaprojektowane przez słynnego Archera.
Poza tym obszerna porcja informacji o bojerach; zarówno ich historia w XIX-wiecznej Europie jak też narodziny floty po odzyskaniu niepodległości. Redakcja wraca także do rejsu sprzed 50 lat. Tak, tak, od wyczynu młodych żeglarzy płynących na Horn na drewnianym „Konstantym Maciejewiczu” minęło już pół wieku. W piśmie przeczytają Państwo materiał o rejsie od zarysowania jego założeń aż po powrót do Polski oraz wywiad z jego uczestnikami: Eugeniuszem Moczydłowskim i Jerzym Jaszczukiem.
Poza tym w numerze arcyciekawa relacja z rejsu jachtu „Crystal” na Aleuty. Z pewnością nie wszyscy wiedzą nawet gdzie te wyspy się znajdują, a dwuosobowa załoga jachtu w kilkumiesięcznej wyprawie odwiedziła archipelag penetrując jego zakamarki. Rejs został uhonorowany Nagrodą Rejs Roku, teraz można poznać jego szczegóły.
I wreszcie sport, wielkie regaty i oceaniczne rekordy. Czytelnicy mogą poznać szczegóły regat The Ocean Race i kulisy udziału polskiej załogi w tej imprezie. Choć nie we wszystkich etapach Polacy popłyną, emocji i tak było wiele, ponieważ nasza załoga wygrała już regaty portowe, a także etap z Alicante na Wyspy Zielonego Przylądka. O transmisji w Eurosporcie można poczytać tutaj: http://wodnapolska.pl/ciezka-dola-komentatora/
Dla zainteresowanych żeglowaniem po światowe rekordy redakcja przygotowała materiał o historii Jules Verne Trophy – nagrody dla załogi, która pod żaglami świat okrąży najszybciej. Przed laty było to 80 dni, co nawiązywało do znanej książki Julesa Verne’a, teraz najszybsi żeglują niemal dwukrotnie krócej.
Oczywiście na łamach „Żeglarstwa” jest tekstów znacznie więcej, zachęcamy do wnikliwej lektury